Offering you a complete choice of products which include banarasi multicolor aania silk sarees -26541, ladies silk designer saree -25608, ladies silk designer saree -25604, ladies silk designer saree -25640, ladies silk designer saree -25570 and ladies silk designer saree -25679.
₹ 1295 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Embroidered |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Contains | Saree with blouse piece |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 3445 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari Work |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 3445 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1595 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari Work |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1295 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari Work |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 945 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari Work |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 745 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Color | Multicolor |
| Work | Zari |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Wedding Wear |
| Blouse Fabric | Silk |
| Brand | Parvati Fabrics |
| Wash Care | Machine wash |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Make | Machine Made |
| Do You Fulfill Sample Orders | No |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 945 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari Work |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1595 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari Work |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 995 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari Work |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2395 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Contains | Saree with blouse piece |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 695 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari Work |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | SIlk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 3445 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari Work |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 945 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari Work |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1645 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari Work |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 745 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari Work |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 3445 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari Work |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1145 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari Work |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1495 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Contains | Saree with blouse piece |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 895 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Embroidered |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Contains | Saree with blouse piece |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 795 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari Work |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1295 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 845 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Embroidered |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Contains | Saree with blouse piece |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1395 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Embroidered |
| Set Contains | Saree |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 945 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari Work |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 795 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari Work |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2595 / Piece Get Latest Price
| Work | Embroidery |
| Print or Pattern | Solid |
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With blouse piece |
| Pattern | Embroidered |
| Saree Length | 5.2 m |
| Blouse Stitch Type | Unstitched |
| Wash Care | Machine wash |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1695 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1795 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Silk |
| Occasion | Party wear |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Pattern | Printed |
| Color | Malty |
| Brand | Parvati Fabric Limited |
| Blouse Fabric | Silk |
| Blouse Stitch Type | Unstitched |
| Wash Care | Machine wash |
| Make | Machine Made |
| Packaging Type | Plastic Bag |
₹ 945 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari Work |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1645 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari Wok |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1645 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari Work |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 905 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Chiffon |
| Work | Zari Work |
| Occasion | Festive Wear, Traditional Wear, Party Wear |
| Saree Style | Traditional |
| Pattern | Floral |
| Blouse | With Blouse Piece |
| Border Type | Zari Border |
| Brand / Collection | Kreshva |
Minimum order quantity: 9 Piece
₹ 2895 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Zari |
| Saree Style | Maharani |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Color | Malty |
| Saree Type | Banarasi |
| Pallu Design | Brocade Pallu |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Design | Printed |
| Fabric | Art Silk |
| Type | Banarasi Silk |
| Border Type | Temple Border |
| Occasion | Festive Wear |
| Brand | Parvati Fabric Limited |
| Blouse Fabric | Silk |
| Wash Care | Machine wash |
| Blouse Length | 0.8 mitar |
| Make | Machine Made |
| Blouse Type | Unstitched |
| Size | Free Size |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 829 / Piece Get Latest Price
| Saree Style | Banarasi |
| Fabric Type | Applique |
| Saree Fabric | Art Silk |
| Design/Pattern | Printed |
| Work | Embroidery |
| Print Type | Digital Print |
| Pattern | Printed |
| Occasion | Party , Fastival |
| Material Quantity | 1 |
| Packaging Type | Poly Bag |
| Color | Multicolor |
| Product Type | Fabric |
| Wash Care | Handwash |
| Technique | Flower Print |
| Brand | Parvati Fabric Limited |
| Usage/Application | Saree,Dress,Kurtis,Kurtas,Suit Etc . |
| Fabric | Viscose Crap |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 1295 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Printed |
| Occasion | Party wear |
| Brand | Parvati Fabric Limited |
| Color | Malty |
| Fabric | Silk |
| Blouse Fabric | Silk |
| Blouse Stitch Type | Unstitched |
| Wash Care | Machine wash |
| Make | Machine Made |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Packaging Type | Plastic Bag |
| Embroidery Type | Siroshki |
₹ 1195 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Wedding Wear |
| Color | Multicolor |
| Work | Zari |
| Blouse Fabric | Silk |
| Brand | Parvati Fabric |
| Wash Care | Machine wash |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Make | Machine Made |
| Do You Fulfill Sample Orders | No |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 995 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Color | Multicolor |
| Work | Zari |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Wedding Wear |
| Blouse Fabric | Silk |
| Brand | Parvati Fabric |
| Wash Care | Machine wash |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Make | Machine Made |
| Do You Fulfill Sample Orders | No |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 995 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Color | Multicolor |
| Work | Zari |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Wedding Wear |
| Blouse Fabric | Silk |
| Brand | Parvati Fabric |
| Wash Care | Machine wash |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Make | Machine Made |
| Do You Fulfill Sample Orders | No |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 694 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Work | Zari Work |
| Color | Multicolor |
| Blouse Fabric | Silk |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
Vishal Pacheriwal (Director)
Parvati Fabrics Limited
2nd Floor, Wing-F, Shree Kuberji Textile Park, Near Belgium Tower Ring Road
Surat - 395003, Gujarat, India