Pioneers in the industry, we offer banarasi multicolor satin silk sarees -26548, banarasi multicolor saachi satin silk sarees -26565, banarasi multicolor saachi satin silk sarees -26569 and bollywood multicolor fendi sarees -17390 from India.
₹ 1195 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Silk |
| Work | Zari Work |
| Quality/Purity | Katan Silk Blend |
| Occasion | Wedding |
| Pattern | Jaal |
| Blouse | With Blouse Piece |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
| color | Multicolor |
| Set Contains | Saree with blouse piece |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1095 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Contains | Saree with blouse piece |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1590 / Piece Get Latest Price
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Occasion | Casual Wear |
| Work | Jacquard |
| Set Content | Saree with blouse |
| Make | Machine Made |
| Wash Care | Machine wash |
| Country of Origin | Made in India |
| Blouse Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2845 / Piece Get Latest Price
| Work | Sequin |
| Saree Fabric | Satin |
| Color | Red |
| Occasion | Wedding |
| Blouse Stitch Type | Unstitched |
| Product Name | Saree |
| Brand | Parvati |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Vishal Pacheriwal (Director)
Parvati Fabrics Limited
2nd Floor, Wing-F, Shree Kuberji Textile Park, Near Belgium Tower Ring Road
Surat - 395003, Gujarat, India