Leading Manufacturer of banarasi multicolor saachi satin silk sarees -26566, banarasi multicolor shringar satin silk sarees -26575, banarasi multicolor shringar satin silk sarees -26579, banarasi multicolor shringar satin silk sarees -26595, banarasi multicolor satin jarkan silk sarees -51235 and banarasi multicolor siroski kanjivaram silk sarees -51348 from Surat.
₹ 1095 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Contains | Saree with blouse piece |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1145 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Contains | Saree with blouse piece |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1095 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Contains | Saree with blouse piece |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1145 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Contains | Saree with blouse piece |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2595 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Embroidered |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Contains | Saree with blouse piece |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1945 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Occasion | Bridal Wear |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Saree Length | 5.2 m (separate blouse piece) |
| Wash Care | Machine wash |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |
| Brand | Parvati |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Vishal Pacheriwal (Director)
Parvati Fabrics Limited
2nd Floor, Wing-F, Shree Kuberji Textile Park, Near Belgium Tower Ring Road
Surat - 395003, Gujarat, India