Leading Manufacturer of banarasi multicolor damini silk sarees -26545, banarasi multicolor siroshki silk sarees -51406, banarasi multicolor siroshki silk sarees -51452, banarasi multicolor siroshki silk sarees -51432, banarasi multicolor siroshki silk sarees -51407 and banarasi multicolor raveena silk sarees -26584 from Surat.
₹ 895 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Embroidered |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Contains | Saree with blouse piece |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2395 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Contains | Saree with blouse piece |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1095 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Contains | Saree with blouse piece |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1095 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Contains | Saree with blouse piece |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2395 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Contains | Saree with blouse piece |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 825 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Embroidered |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Contains | Saree with blouse piece |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 895 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Embroidered |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Contains | Saree with blouse piece |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1995 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Contains | Saree with blouse piece |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 695 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Katan Silk |
| Occasion | Wedding Wear |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Wash Care | Machine wash |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |
| Do You Fulfill Sample Orders | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 825 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Fabric | Silk |
| Occasion | Wedding |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Contains | Saree with blouse piece |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 895 / Piece Get Latest Price
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Occasion | Wedding Wear |
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Wash Care | Machine wash |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |
| Do You Fulfill Sample Orders | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2995 / Piece Get Latest Price
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Occasion | Wedding Wear |
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Fabric | Silk |
| Wash Care | Machine wash |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |
| Do You Fulfill Sample Orders | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Contains | Saree with blouse piece |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 3045 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Georgette |
| Occasion | Wedding |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Contains | Saree with blouse piece |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 3145 / Piece Get Latest Price
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Occasion | Wedding Wear |
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Wash Care | Machine wash |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1595 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Georgette |
| Color | Purple |
| Set Content | with blouse |
| Occasion | Wedding Wear |
| Border Type | Sequins |
| Size | Free |
| Blouse Fabric | Georgette Silk |
| Saree Length | 6.3 m |
| Make | machine made |
| Wash Care | Dry Clean |
| Blouse Type | Unstitched |
| Weight | 0.300 gm |
| Do You Fulfill Sample Orders | yes |
| Traditional Name | indian |
| With Blouse | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2695 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Georgette |
| Design | Fancy |
| Set Content | With blouse piece |
| Occasion | Party Wear |
| Size | Free |
| Color | Pink |
| Blouse Type | Unstitched |
| Weight | 0.300 gm |
| Wash Care | Dry clean |
| Do You Fulfill Sample Orders | yes |
| With Blouse | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Vishal Pacheriwal (Director)
Parvati Fabrics Limited
2nd Floor, Wing-F, Shree Kuberji Textile Park, Near Belgium Tower Ring Road
Surat - 395003, Gujarat, India